شناسایی ۳۱۶ حفره امنیتی نرم‌افزار Flash طی سال ۲۰۱۵

نرم‌افزار Flash برای مدت طولانی یکی از مهم‌ترین ساختارهای تشکیل دهنده وب بود و بسیاری از قابلیت‌های ارایه شده در سایت‌های اینترنتی مبتنی بر این نرم‌افزار به دست کاربران جهانی می‌رسید. اما طی چند سال اخیر مشکلات این نرم‌افزار بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، حتی یک هفته قبل پیش از آنکه سال ۲۰۱۵ میلادی به پایان برسد، گروهی از کارشناسان امنیتی حفره های خطرناک در Flash شناسایی کردند و شرکت Adobe هم به سرعت آنها را وصله کرد.

شرکت Adobe با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد این حفره‌ها به هکرها امکان می‌داد تا بتوانند از راه دور کنترل کامل رایانه را در دست بگیرند و بدافزارهای خود را روی رایانه آلوده منتشر کنند.

با شناسایی این آسیب‌پذیری‌ها در آخرین روزهای سال، در یک بیانیه رسمی تعداد حفره‌های امنیتی شناسایی شده در نرم‌افزار Flash طی سال ۲۰۱۵ میلادی ۳۱۶ مورد گزارش شد. به عبارت دیگر، به طور میانگین در هر یک هفته از سال گذشته ۶ حفره امنیتی برای این نرم‌افزار کشف شده است.

همین مسئله باعث شده است تا کارشناسان امنیتی خطرات Flash را بیشتر از مزایای آن تلقی کنند. بسیاری از شرکت‌های بزرگ اینترنتی از جمله فیسبوک و گوگل Flash را به خاطر مشکلات امنیتی که دارد کنار گذاشته‌اند و در عوض از فناوری‌هایی مانند HTML5 استفاده می‌کنند.

    برچسب ها